Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

MNX Yachting to firma powstała z doświadczeń płynących z prowadzenia firm ‚Akademia Żeglarska kpt. Marka Nizielskiego’ oraz ‚Capri yacht’.

MNX Yachting zajmuje się wszystkim, co związane z żeglarstwem, kładąc nacisk na organizację imprez integracyjnych pod żaglami oraz szkoleń. Przejmując jednak działalność firmy Capri yacht, MNX Yachting jest również koordynatorem produkcji jachtów żaglowych, a w tym wyłącznym producentem jachtu szkoleniowego Capri 820.

Akademia Żeglarska powstała w 1990 roku z inicjatywy kpt. Marka Nizielskiego. Jej celem było przede wszystkim jak najbardziej rzetelne kształcenie przyszłych żeglarzy. Z czasem potrzeby się zwiększały. Ekipa związana z Akademią Żeglarską zaczęła organizować wyprawy żeglarskie, rejsy stażowe oraz imprezy integracyjne dla firm.

Przełomem był rok 2002, kiedy narodził się pomysł wyprodukowania jachtu szkoleniowego, który miałby spełnić wszelkie wymagania oraz założenia idealnego jachtu, wypracowane przez lata praktyki zawodowej podczas kursów żeglarskich. Przy współpracy z konstruktorem Zdzisławem Mirczakiem powstał projekt jachtu, a później jego model.

I tak w Listopadzie 2004 roku, podczas targów żeglarskich Boat Show w Łodzi, odbyła się oficjalna premiera jachtu Capri 820. Od tego momentu Akademia Żeglarska przekształciła się w firmę Capri yacht, kontynuując przy tym również swoją pierwotną działalność. W 2007 roku nastąpił jednak kolejny przełom i szersze spojrzenie firmy na inne rynki.

Firma nabrała większego doświadczenia i w wyniku poszerzenia swojej oferty marka Capri yacht przestała być wystarczająca. I tak oto powstał MNX Yachting promujący swoją ofertę poprzez witrynę internetową najachtach.pl!


Marek Nizielski

Właściciel MNX Yachting – twórca, pomysłodawca i inspirator. Żeglarstwo to jego wrodzona pasja, dlatego żegluje wszędzie, na wszystkim i od zawsze. Przemierzył wody morza Bałtyckiego, Północnego, Śródziemnego, Egejskiego i nie tylko. W 2002 roku jako kapitan dwuosobowej załogi przepłynął Atlantyk.

Swoje pierwsze uprawnienia – żeglarza jachtowego, zdobył w wieku 15 lat i już wtedy postanowił, że każdego chętnego nauczy wszystkiego, co sam umie. Od 1990 roku prowadzi szkołę żeglarską, której celem jest jak najbardziej rzetelne kształcenie przyszłych żeglarzy. Poza pływaniem pod żaglami fascynuje go pływanie pod wodą – nurkowanie.

Lubi ciągłe wyzwania, nie wie, co to jest nuda. Z wykształcenia mgr inż. mechanik o specjalności silniki spalinowe po Politechnice Częstochowskiej.

Uprawnienia:

 • Kapitan jachtowy
 • Sternik lodowy
 • Ocean – Going Motor Boat Master
 • Instruktor żeglarstwa oraz przewodniczący Komisji Egzaminacyjnych OKSz Polskiego Związku Żeglarskiego
 • Radiooperator bliskiego SRC i dalekiego LRC zasięgu
 • Ukończony kurs radarowy II kl w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni
 • Płetwonurek

Staż: ponad 50 000 Mm jako kapitan. W 2009 roku zakończył prowadzenie dokumentacji swoich rejsów, ale to nie zmienia faktu, że na jachtach pod żaglami spędza około 4 miesięcy w roku.


 

Paweł Wójcik

Odkąd pamięta brał udział w rejsach i obozach szkoleniowych i wędrownych na Mazurach. Najpierw jako uczestnik, później – przez ponad 15 sezonów – jako instruktor.

Lubi dzielić się swoją wiedzą i opowiadać o doświadczeniach zdobytych podczas licznych rejsów na morzu Bałtyckim i Śródziemnym.

Jest człowiekiem niezwykle spokojnym i cierpliwym, co ma bardzo pozytywny wpływ na kursantów, kiedy pełni rolę egzaminatora.

 

 

Uprawnienia:

 • Kapitan jachtowy
 • Instruktor żeglarstwa PZŻ

Staż: 10 000 Mm jako kapitan.


Tomasz Rutkowski

Pływa dopiero od kilku lat i sam nawet nie wie jak to się stało, że tak bardzo go „wciągnęło”. Nie ważne na czym i gdzie, byleby złapać wiatr w żagle i płynąć.

Podobnie w życiu, jak złapie dobry wiatr, to wykorzysta jego siłę, żeby dopłynąć tam gdzie chce. Nigdy nie rozstaje się ze swoją gitarą i ma niesamowity dar – umie zadbać o dobrą atmosferę na jachcie.

Nie wie co to nuda, wykreślił to słowo ze słownika dawno temu.

 

Uprawnienia:

 • Jachtowy sternik morski
 • Młodszy instruktor żeglarstwa
 • Radiooperator bliskiego zasięgu SRC

Kim jesteśmy?

MNX Yachting to firma powstała w oparciu o pasję i doświadczenie kapitana jachtowego Marka Nizielskiego. Jego umiejętność przekazywania wiedzy żeglarskiej przyczyniła się do wykształcenia sporej rzeszy aktywnych żeglarzy. Dzięki temu współpracujemy z doskonale wyszkolonymi sternikami, którzy oprócz świetnego przygotowania żeglarskiego, potrafią zadbać o idealną atmosferę na jachtach. CZYTAJ DALEJ

Kontakt

MNXYachting Nizielski Marek,

42-200 Częstochowa, ul. Okólna 81 C

Tel: +48 501 17 32 17

Email: marek@najachtach.pl

Specyfikacja Jachtu